Plavba po Dyji na dračích lodích

V úterý 26. září vyrazili žáci 1., 2. a 3. třídy za dobrodružstvím – na jízdu dračími loděmi.

Cesta začala jízdou vlakem – někteří z žáků, jeli poprvé. Velkým zážitkem byla tedy již cesta dvoupatrovou lasičkou a zvláště přejezd mostu přes řeku Dyji.

Po příjezdu do Znojma jsme museli dokázat, že nejsme z cukru a že něco vydržíme – trochu nám pršelo. Náladu jsme si pokazit nenechali.  Netrpělivě jsme čekali na vyhlášení našeho startu.

Při jízdě jsme museli prokázat řadu dovedností – zejména schopnost spolupracovat. Všichni museli pádlovat do rytmu, který udával bubeník. Nacvičili jsme si jak jet dopředu, jak zastavit, dokonce i couvání. Otáčení lodě zajišťoval šikovný instruktor, kterého nám poskytli pořadatelé akce. Za naši snahu jsme byli odměněni medailemi.

Děti se ještě vyřádily v nafukovacím stanu, některé si nechaly na tvář namalovat obrázky a většina si na památku odvážela  meče, pejsky, srdíčka a řadu dalších tvarů vyrobených z nafukovacích balónků od kejklíře Vlasty.

Cestou na zpáteční vlak jsme ještě stihli zajít k řece a prohlédnout si údolí z vyhlídky u Louckého kláštera. I když měl vlak zpoždění, stihli jsme oběd i odjezdy autobusů. Cestou jsme už plánovali, na jaký výlet pojedeme příště.

p. uč. Nikolová

Další fotografie najdete ve fotogalerii.