Putování světem se školní jídelně vydařilo

S tvrzením, že škola má být hrou, přišel již dávno J. A. Komenský. A protože se snažíme jeho slovy řídit a protože velmi rádi vidíme na tvářích našich žáků spokojené úsměvy a nadšení z nových věcí, dali jsme si za cíl poznat tentokrát svět pomoci chuti. Pracovnice školní kuchyně připravily v týdnu od 5. do 9. listopadu týden světové kuchyně, a tak jsme den za dnem putovali po Austrálii, Itálii, Jamajce, Rusku a Norsku. Žáci měli možnost pomocí vůní a chutí poznat jednotlivé státy světa, seznámit se s jejich zvyky a vlajkou. Celý týden jsme měli na jídelním lístku typické pokrmy jednotlivých kuchyní, některé známé, některé naprosto jedinečné a neznámé. Spousta z nás poprvé ochutnala klokaní maso s brusinkovou omáčkou, polévku minestrone, krevety s medem, jamajský hrnec s batáty, pirohy plněné masem, boršč, či norskou polévku z lososa a kopru Lohikeitto. Každý si zkrátka přišel na své.

Takovéto voňavé a chutné putování mělo velký úspěch a už se všichni těšíme, po kterých zemích budeme cestovat příště a co si pro nás paní kuchařky připraví.