Šatováci na „lyžáku“

Zájemci z druhého stupně vyrazili v termínu 22. 2. - 26. 2. 2016 do  Čenkovic na ozdravný pobyt s výukou lyžování. Celkem nás jelo 30 žáků a 4 dospělí. Největší obavy jsme měli z nedostatku sněhu, ale celý areál se nakonec zahalil do těch správných bělostných barev. Chuť začínajících i pokročilých lyžníků byla veliká. Všichni včetně začátečníků postupně pokořili červenou sjezdovku. Lyžování sice bylo hlavní náplní, ale i ostatní zábava jistě nezaostávala. Vysoce byla hodnocena návštěva sportovního areálu s bazénem v Ústí nad Orlicí.

Zajímavá byla i beseda s členem horské služby, který však byl odvolán k zásahu. Mnozí jsme si uvědomili, co se na horách může stát a že je třeba dodržovat maximální bezpečnost. Po návratu chtěli mnozí znovu vyrazit na lyže. Máme možnost, protože na příští rok máme zamluvené stejné místo v termínu 20. - 24. 2. 2017.

Anketa mezi žáky:

možnosti k vylepšení- „studená voda, brzo večerka, malá lyžárna, daleko na sjezdovku, kvalita pokojů, málo volného času, jídlo, málo pití, chyběl mi mobil, chování spolužáků, kontrola pokojů…“

zaslouží pochvalu:“pěkná barmanka, holky z ostatních škol, dobré jídlo, lyžování, pěkné sjezdovky, sníh, učitelé, nepořádek na pokojích, společné programy, povídání na pokojích…“