• Dokumenty

Keramický kroužek - informace pro rodiče

Upozornění pro rodiče jejichž děti navštěvují keramický kroužek každé pondělí. Kroužky budou dětem nahrazeny v následujících termínech: středa 3. 5. 2017 a středa 10. 5. 2017 (čas zůstává stejný).

číst více Pondělí, 1 Květen, 2017 - 17:14

KERAMICKÝ KROUŽEK

Děti z keramického kroužku nezahálí, práce je baví a na výrobcích je to vidět. Jejich výrobky jsou každým dnem lepší. Chválím všechny, kteří se zapálením vyrábí dárečky pro své blízké a podílejí se na výzdobě školy. Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

číst více Pondělí, 1 Květen, 2017 - 16:56

VÁNOČNÍ POŠTA

Ve školní družině si těšení na Vánoce krátíme kreativním tvořením. V minulém týdnu jsme začali vyrábět přáníčka do vánoční pošty. Děti vyráběly přáníčka pro své kamarády, učitele, ale i pro své nejbližší. Každé z dětí si vyzkoušelo vyřezávání na stroji Big Shot, a protože se jim práce líbila, budeme v tvoření pokračovat. Vždyť lidí, kterým můžeme udělat radost, je stále dost.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

číst více Úterý, 29 Listopad, 2016 - 20:02

KERAMICKÝ KROUŽEK

V keramickém kroužku už máme plné sušící regály. Je to hlavně díky šikovným ručičkám našich dětí. Takže zapnout pec, ať je čím se pochlubit.

Tady je malá ukázka.

číst více Úterý, 29 Listopad, 2016 - 19:36

ADVENTNÍ ČAS

Adventní období je tady a s ním se rychle blíží vánoce. Tuto neděli 27.11. jsme zapálili první svíčku na adventním věnci.

V křesťanské tradici má toto období velký význam, protože zahajuje nový církevní rok. Advent začíná první adventní nedělí, která bývá v období od 27. 11. do 3. 12. Konec adventu představuje západ slunce na Štědrý den. Advent trvá zhruba čtyři týdny. Počet dní se pohybuje mezi 22 až 28 dny. Adventní neděle jsou čtyři, značí se jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá. Tyto názvy však nemají nic společného s křesťanskou tradicí. Církevní barvou je fialová, barva která symbolizuje pokání, ztišení a čekání. Správnou barvou by tedy měla být právě barva fialová.

Krásný adventní čas.

číst více Úterý, 29 Listopad, 2016 - 19:31

VÁNOČNÍ DÍLNY

V minulém týdnu se naše škola zúčastnila vánočních dílen. Celá škola voněla jehličím, hřebíčkem, skořicí, prostě blížícími se Vánocemi. Ve škole to vřelo jako v mraveništi. Zapojili se úplně všichni. Bylo úžasné v těchto dnech procházet školou a pozorovat nadšení nejen dětí, ale i zaměstnanců školy. Dětem tvoření zpříjemnilo čekání na Vánoce. Nám dospělým připomnělo, že bychom alespoň jeden měsíc v roce mohli zvolnit a užít si s našimi nejbližšími krásný předvánoční čas.

číst více Úterý, 29 Listopad, 2016 - 18:42

JEŽCI

Podzim už se pomalu chýlí ke svému konci, barevné listí mizí neuvěřitelnou rychlostí ze stromů a zima získává svoji nadvládu nad přírodou. Zvířátka, která se na zimu ukládají, už si našla svůj úkryt. Venku zůstalo jen pár našich opozdilých ježků. Ale i ti spěchají, aby zimu prospali. Pod sněhovou peřinou se jim budou zdát krásné sny.

číst více Úterý, 29 Listopad, 2016 - 18:22

NAROZENINY SLAVÍ

Dnes 11. 11. slaví narozeniny Natálka Medková wink

Srdečně blahopřeji !!!!!!!!

číst více Pátek, 11 Listopad, 2016 - 18:33

Jak Podzim dostal rýmu

Byl jednou jeden Podzim. Krásný Podzim plný sluníčka a barevného listí. Větřík nefoukal ani moc, ani málo, ale právě tak akorát, aby vytáhl do oblak i toho nejlínějšího draka. A pak se to stalo. Jedno ráno se Podzim probudil a všude bylo bílo. Mráz namaloval na okna nádhernou květinovou zahradu, jenže Podzimu se nic z toho nelíbilo. Byla mu zima a strašně ho zábly nohy. Celý se třásl, prskal, kýchal a měl tak hroznou rýmu, že mu otekl jeho krásný nosík. Místo nosíku teď nosí bambuli a my musíme čekat, než se znovu uzdraví.

číst více Čtvrtek, 10 Listopad, 2016 - 18:15

ABECEDA PRO PRVŇÁČKY

Od začátku školního roku jsme s dětmi z 2. oddělení školní družiny vyráběli obrázkovou abecedu pro naše prvňáčky. Všichni se podíleli na výrobě šablon, větší děti na samotném sestavování obrázků a písmen. Po dvou měsících mravenčí práce je dílo hotovo. Vykulená očka prvňáčků a úsměvy na jejich tvářích byla největší odměnou.

Našim nejmenším přejeme hodně zdaru ve škole.

číst více Pondělí, 7 Listopad, 2016 - 18:17