Letošní druhé poutování světem chutí se opět vyvedlo

Už po druhé nám v letošním školním roce připravily paní kuchařky týden zahraniční kuchyně.

Tentokrát nás čekaly dny řecké, thajské, indické, francouzské a americké kuchyně. Paní kuchyřky pro strávníky sestavily jídelníček skládající se z typických pokrmů pro zmíněné země.  V pondělí jsme jako předkrm ochutnali tzaziky, krůtí kebab v tortile a baklavu, v úterý thajskou polévku a grilovanou rybu v marinádě, ve středu byl k obědu smažený banán a kuřecí tiika masala s jasmínovou rýží, chutě Francie nám přiblížila cibulačka, rattatouille a créme brulée. Týden zahraniční kuchyně jsme zakončili americkým salátem, chicken wings s bramborovými chipsy a jako sladkou tečku nám paní kuchařky připravily apple pie- tradiční jablkový koláč. Společně se zahraničními jídly se prezentovaly také vlajky jednotlivých států.