Naše škola prostřednictvím projektu Green life chrání planetu

Naše škola se v letošním školním roce zapojila výchovně vzdělávacího projektu NEPZ – Nejbohatší ekosystémy planety země.

Přijeli k nám Lenka a Marek Vymazalovi s přednáškou o deštném pralese. Hlavní myšlenka této neziskové organizace je nejen hovořit o tom, že je potřeba planetu chránit, ale skutečně pro to něco udělat. Před deseti lety vznikl projekt Green life (https://pralesdetem.cz/). Jak lze zachránit deštný prales? Koupit ho. V současné době má česko-slovensko-indonéská dětská pralesní rezervace na Sumatře rozlohu 121,3  hektarů. Funguje zde tzv. Tygří komando – protipytlácká hlídka složená z místních lidí, která se o toto území aktivně stará. Hlídat chráněné druhy zvěře před pytláky jim pomáhají fotopasti. Jak bude vypadat naše zapojení do tohoto projektu?

1. Pořídíme si vlastní fotopast, na kterou je potřeba vybrat částku 3 800 Kč. Jednou za půl roku dostanou žáci film sestříhaný ze záběrů této jejich fotopasti (bližší informace: http://nepz.cz/oko-tygra/).

 2. Další možností jak pomoci je koupit si svůj vlastní kousek pralesa – 10 m2 je možné koupit za 90 Kč. Tato velikost pralesa zajišťuje denně kyslík pro 90 bytostí.

3. Je také možné drobnou částkou podpořit činnost Tygřího komanda (85 Kč měsíčně): https://pralesdetem.cz/green-patrol/?fbclid=IwAR2GjRRm4pKlPKbtQqTlHiEdQJ...