Projekt "Nenech to být"

Naše škola se registrovala do projektu „Nenech to být.“ Jedná se o elektronickou schránku důvěry.

Jestliže se někdo necítí ve třídě dobře, nebo je mu ubližováno, mohou mít žáci problém s tím, jak to nahlásit a přitom nežalovat. Pomocí tohoto projektu mohou napsat osobám ve škole, které mu určitě pomohou – problém bude řešit podle závažnosti třídní učitel, metodik prevence, výchovný poradce nebo ředitelka školy.

V případě potřeby může škola využít i pomoci odborníků tohoto projektu. Důležité je, že pomoc může být poskytnuta téměř okamžitě a nikdo se nedozví, kdo hlášení podal. Stejně tak mohou podezření nahlásit i rodiče žáka.

Na webových stránkách: www.nntb.cz stačí zadat název školy a otevře se jednoduchý formulář, kde můžete popsat problém. Hlášení lze podat i pomocí mobilní aplikace, která je volně ke stažení např. zde:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nntb.projekt

Nahlásit problém můžete přímo pomocí tohoto odkazu:  www.nntb.cz/s/c3cf72a