Školní jídelna se účastní soutěže Nejlepší kuchař roku 2018 ve společném stravování

Je tomu něco málo přes rok, kdy jsme znovu jako škola začali znovu provozovat školní stravování. A protože jsme přesvědčeni, že naše paní kuchařky vaří skvěle a chutně, rozhodli jsme se naši školní jídelnu přihlásit do soutěže Nejlepší kuchař roku 2018 ve společném stravování, kterou vyhlašuje Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Smyslem soutěže je ukázat, že kuchaři ve školních jídelnách mají co nabídnout a stravování ve školních jídelnách je na vysoké úrovni. My, jako škola jsem se přihlásili do kategorie Nejchutnější hlavní pokrm v základních školách. Mělo by se jednat o chutný a nutričně hodnotný hlavní pokrm. Soutěž je dvoukolová. V prvním kole se zasílá receptura a další údaje o pokrmu společně s fotografií vybraného jídla, jak je podáváno ve školní jídelně. Prvních deset nejlepších jídelen pak postupuje do kola druhého- finálového, které se uskuteční 10. listopadu v Praze, kde pak vybraný pokrm uvaří.

Z velké nabídkychutných a atraktivních jídel, které školní jídelna v posledních měsících strávníkům nabídla, vybraly paní kuchařky do soutěže rybí filé s česnekovo- jogurtovým přelivem a vařenými bramborami.

Tak nám držte palce!