Rychlé odkazy

Erb městyse Šatov
Úvod » Adventní Vídeň

Adventní Vídeň

18. prosince jsme se vydali do Vídně. Náš výlet jsme zahájili v Technickém muzeu, kde jsme strávili dvě hodiny. Vyzkoušeli jsme si některé interaktivní prvky, v jednotlivých odděleních jsme mohli pozorovat vývoj ve všech možných oborech i současné technologie. Najdete zde vystavené obrovské stroje – parní lokomotivy, vysokou pec na tavení železné rudy, celá letadla, helikoptéru, satelit, historické kočáry i moderní auta i drobné věci – věci denní potřeby, historické i ty nejmodernější kuchyňské přístroje, protézy… Expozici, která se týká recyklace, funkční televizní studio, robota, který reaguje na hlas a povídá si s vámi… a to je jen malá část toho, co muzeum vystavuje. I přes veškerou snahu, nikdo nedokázal projít muzeum celé.

Autobusem jsme se poté nechali odvézt k Hofburgu. Prošli jsme jeho branou, ukázali jsme si sídlo prezidenta, pověděli jsme si něco málo z historie a prošli část vídeňského centra. Nevynechali jsme památky – Štěpánský kostel a Minoritský kostel. Koupili jsme nějaké dárečky a něco k jídlu. Viděli jsme budovu Vídeňské opery, parlamentu a kolem Burgtheatru jsme přišli k radnici. Na to se asi všichni nejvíce těšili – známé vánoční trhy. Některé už sice bolely nohy, ale autobus pro nás přijel až k radnici, proto byla tato drobná nepříjemnost rychle zapomenuta. I když nás bylo opravdu hodně, vše jsme zvládli bez problémů a už cestou zpátky jsme začali plánovat, kam se vydáme

příště.