Úvod » TURISTIKA – DOMINANTY OBCE, ÚNOR

TURISTIKA – DOMINANTY OBCE, ÚNOR

Únorová Turistika měla název: Dominanty obce.

Vypravování začalo ve škole a o škole a vrátili jsme se i k založení školy před 100 lety.

Další dominanta byla stavba Městyse Šatov, bývalý mlýn, budova Mateřské školy a Vinařská stodola s Moravským sklípkem.

Zastavili jsme se u starého lisu a pověděli jsme si o Pranýřovém panáčkovi a o schránce pro budoucí generace.

Následovala Stará radnice, DPS: bývalá Základní škola pro II. stupeň, kostel svatého Marina a fara.

Zde jsme si řekli, na jakém principu jsou založeny sluneční hodiny a že když sluníčko nesvítilo,

předci nevěděli, kolik je hodin a je tomu i nadále a jinak to ani, co se slunečních hodin týká, nebude…

Prohlédli jsme si sochy a vydali jsme se Zimní ulicí a obdivovali jsme pohled na kostel ze Zimní ulice.

Také jsme prošli po starých schodech, které spojují Hlavní a Zimní ulici a děti je i spočítali

Obdivovali jsme i starodávná vrata, kování a štuky na domech.

U Hasičské zbrojnice je vystavená stará výbava hasičů, kterou jsme si důkladně prohlédli

a také jsme se zde pod staletým dubem se jmelím nasvačili.

Cestou zpět do školy jsme si připomněli, co vše jsme viděli.

Doláková Dana, vych.