Rychlé odkazy

Erb městyse Šatov
Úvod » Exkurze Třebíč

Exkurze Třebíč

Dne 14. 5. jsme s žáky 2. stupně vyrazili na zeměpisno-dějepisnou exkurzi do Třebíče. Rozděleni na dvě skupiny žáci absolvovali komentovanou prohlídku Židovské čtvrti a program v Hvězdárně a planetáriu DDM. Ti starší zvládli i návštěvu Židovského hřbitova.

V Židovské čtvrti jsme si prohlédli interiéry některých z domů, zařízených prvorepublikovým nábytkem, dozvěděli jsme se mnoho o pohnutých osudech této čtvrti, zabrousili do dějepisu, připomněli si některé ze starozákonních příběhů, ze kterých vycházejí židovské svátky a dostali jsme i recept na typické židovské cukroví.

V planetáriu jsme pozorovali dalekohledem slunce a dozvěděli se, co vše můžeme na obloze spatřit – jak ve dne, tak v noci. Mohli jsme se podívat i na to, jak vypadá nebe nad jižní polokoulí a tak trochu „cestovat“ vesmírem mezi galaxiemi. Nemohly chybět záběry polární záře, která je v poslední době pozorovatelná často i na území ČR. Nyní už všichni ví, jak vzniká a co ovlivní její barvu.

Nemohlo samozřejmě chybět občerstvení, kde v drtivé většině žáci neomylně zamířili do KFC.